Bajka muzyczna “Bez pracy nie ma kołaczy”

„Bez pracy nie ma kołaczy” to tytuł przedstawienia muzycznego Aleksandra Rymkiewicza, które przygotowali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina w Oleśnicy.

Przedstawienie odbyło się 25 lutego 2016r. w sali widowiskowej Biblioteki i Forum Kultury i przeznaczone było dla wychowanków i uczniów oleśnickich szkół i przedszkoli.

Co to jest kołacz? – odpowiedzi na to pytanie szukały zwierzęta występujące w bajce: jeż, który marzył o lataniu, bocian, który dumnie spacerował po łące, zające, które ostrzegały misia przed wyjadaniem miodu z barci, którą z kolei pilnowały pszczoły.

Bajka została wyreżyserowana przez Ewę Wolak i Barbarę Górecką, oprawę plastyczną przygotowały Ewa Narudzka i Marzena Klimowicz.

W przedstawieniu muzycznym wystąpili: Kamila Gorczyca – Sozańska, Marta Wilk, Julia Niedzielska, Natalia Urbańska, Wiktoria Kansy, Mateusz Stoparek, Anna Kowalczyk, Katarzyna Kowalska, Alicja Szwabińska, Wiktoria Kowalska, Matylda Szumczyk, Maria Kowalczyk uczniom towarzyszył zespół instrumentalny w składzie: Marcelina Wawrzyniak, Kamilia Gorczyca – Sozańska, Emilia Bereta, Karina Maleszka, Maria Kowalczyk, Jakub Huk, Bartosz Świątek, Alicja Rogoż, Maksymilian Pieronek.

plakat bajka bez pracy nie ma kołaczy

Dodaj komentarz