“Młody Wirtuoz”

Posted on Posted in Aktualności, Bez kategorii, Osiągnięcia

W dniach 3-8.02.2019 w Sanoku odbyło się XIV Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic”, w którym uczestniczyła nasza uczennica Julia Niedzielska, na co dzień ucząca się w klasie VI/6 fortepianu pod kierunkiem p. Ewy Wolak. Miała ona możliwość poszerzania swojej wiedzy oraz rozwijania umiejętności wysłuchując licznych wykładów, uczestnicząc w ćwiczeniach, lekcjach mistrzowskich u najwybitniejszych artystów i pedagogów takich jak: Viera Nosina, Aleksandra Zvirblyte, Philippe Giusiano.

Międzynarodowe Forum Pianistyczne jest to jeden z największych projektów edukacyjno-społecznych w Euroregionie Karpat, które skupia każdorazowo do 500 uczestników z kilkunastu krajów Europy. To miejsce spotkań wybitnych artystów i pedagogów z utalentowaną młodzieżą pianistyczną.

W ramach Międzynarodowego Forum Pianistycznego, w dniach 4-5.02.2019 odbył się X Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Młody Wirtuoz”. W całym konkursie wzięło udział 156 uczestników, którzy reprezentowali swoje umiejętności z podziałem na trzy grupy. Jury pod przewodnictwem prof. Andrzeja Tatarskiego wysoko oceniło występ Julii i przyznało dwie nagrody: nagrodę „Złotego Wirtuoza” oraz nagrodę za wyróżniające wykonanie utworu M. Moszkowski: Tarantella op. 77 nr 6. Ponadto organizatorzy przyznali  Julii nagrodę Indywidualność XIV Międzynarodowego Forum Pianistycznego ,,Bieszczady bez granic’’.

Gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów.

Dodaj komentarz